| Mt34 a întrebat:

Recomandări de laptop pentru light gaming de buget?

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce buget? Un desktop sanatos ce are?

| Mt34 explică (pentru GabiDumitrescu):

Sau desktop, bugetul în jur de 2000 Ron

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mt34):

Ai monitor deja pe care il vei pastra, nu? Alte componente, gen carcasa, periferice?

| Mt34 explică (pentru GabiDumitrescu):

Monitorul, restul vreau schimbate toate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mt34):

Ce monitor? Cam ce jocuri intentionezi sa joci? O sa revin miine cu un build, ca acum ma bag la somn.

| GabiDumitrescu a răspuns:

E parfum ce mi-a iesit! Nu apare in wishlist, dar ai procesor Ryzen 3 1200 cadou daca faci comanda pana la sfirsitul lunii. Ventilatorul ala mic il poti pune pe carcasa, nu era musai nevoie de el, dar trebuia ceva din categoria respectiva ca sa primesti procesorul moca. https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3933514/
Uite screenshot de la mine din cont, ca sa vezi ca ai si procesorul moca: https://imgur.com/UaFG2Vx
Pe scurt, ai Ryzen 3, Radeon 570, 16 GB DDR4 RAM kit dual channel, placa de baza ok, sursa decenta cu PFC activ si 3 ani garantie, carcasa misto, 240 GB SSD+1 TB HDD. Mai gasesti pe undeva asa ceva in bugetul asta?

| Mt34 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pe el am să rulez League of Legends și WoT

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mt34):

Tot nu mi-ai zis ce rezolutie are monitorul. WoT rulez la 1280X1024 cu detalii maxime pe un i3 2120 si GTX 750 Ti...winking