| Mistik52 a întrebat:

Cel mai bun laptop pentru gaming? Buget 2000lei

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Laptop de gaming presupune sa aiba o placa video dedicata (nVidia sau AMD), altfel nu duce nici un joc.

Aceste laptopuri incep undeva in jurul sumei de 3100 RON, minim, si au placa nVidia GTX 1650 sau RTX 3050, 2050, etc... cu 4 GB memorie video (VRAM)

https://www.pcgarage.ro/......a-la-3500/

Un laptop cu placa video Intel UHD la 1500-2000 RON, nu reprezinta decat 2000 RON aruncati pe geam, sau in cel mai fericit caz, renuntarea la jocuri, si folosirea laptopului pentru ascultat muzica pe Youtube, Excel si filme.

Stiu ca poate acum nu ai banii, dar eu in locul tau as mai astepta sa strang diferenta.
Chiar va merita, e diferenta mare daca vrei sa il folosesti la jocuri.

| king5151 a răspuns (pentru NLS):

Poate laptop nu găsești, dar pc găseate 100% în banii ăstia sa i duca jocurile blană

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Doar când spui "gaming" - spui de la dublul alocat de tine, in sus. La 2000 e doar un device office, mediu

| doctorandus a răspuns:

Scuza-ma, la 400 Euro nu cumperi laptop de gaming, ci unul pentru procesat documente Word, Excel si facut surf pe internet + YouTube.

| king5151 a răspuns:

De ce Laptop? Găsești pe olx pc-uri în banii astia care îti duc jocuri mari lejer.