| RaVuL a întrebat:

Sa spunem ca am o poza. Daca o maresc se vede cu patratele.Cum pot sa o fac sa o clarific? cu ce program?
Daca... cu photoshop da-timi un tutorial

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

NU poti sa o mai clarifici daca poza este de dimensiuni mici si tu ai marito! Nu exista nici un program care sa iti imbunatateasca poza. Claritate/neclaritate vine din rezolutie, din cantitatea de informatie pe care i-ai spus camerei foto sa o primeasca. Photoshopul nu are de unde sa stie ce informatie lipseste, el lucreaza doar cu informatia primara.

| AlexandraSanduleasa a răspuns:

Uite aici o metoda prin care folosesti Adobe PhotoShop pentru a crea un poster dintr-o imagine de dimensiuni mici. Sper sa iti fie de folos.
http://www.youtube.com/watch?v=av75d4oC25Q