| XxXJoK3rXxX a întrebat:

a inceput coolerele sa-si mareasca turatiile si implicit zgomotul.
intrebarea mea este daca este vreo problema daca deschid laterala carcasei pc-ului pentru o mai buna racire?
astept sfaturi...

3 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Eu tin capacul lateral scos de cind am Pc-ul si merge bine merci, mai trebuiesc curatate si vent din cind in cind apoi se desface sticul din spatele lui pe jumatate si se pune o picatura de ulei de motor (auto) se trege incet de elice inainte si inapoi cam 1-2 mm sa se duca uleiul apoi se lipeste stikul de plastic si nu mai miriie, eu asa le fac si nu am treaba.
Un program de monitorizare a temp este ff bun

| terorvlad a răspuns:

O sa intre praful dar daca ai dat overclock sau cv, recomand sa o deschizi ca si eu o am asa.

| paul999 a răspuns:

Parerea mea e sa cureti cooleru de praf sau mai bine zis toate componentele din PC. si cel mai bine e dupa ce cureti componentele e sa pui carcasa la loc altfel se aduna prafu pe componente si o sa-ti lucre mai greu PC`u sau poate o sa ai anumite probleme cum ar fi sa se blocheze si sa dai restart sau ti se reseteaza automat!