| Mariusrap91 a întrebat:

Am si eu o problema cu laptopul si as vrea sa ma ajutati. Am un laptop acer extensa 6700 (extensa 6702-100) si cand incerc sa il aprind, se aprinde pana unde apare logo-ul de la windows si dupa acea apare un ecran albastru si apoi se restarteaza (din cate stiu eu e bios-ul). Am intrat pe site-ul oficial al celor de la acer am descarcat toate driverele si si bios-ul, am cumparat si un USB (ca am inteles ca trebuie sa bag nu-stiu ce pe el). Daca stiti va rog sa m-a ajutati cu ce trebuie' sa fac sau puneti un link cu un tutorial sau ceva.

4 răspunsuri:
| Spintecatorul a răspuns:

Formateaza-l si instaleaza windowsul iar.

| alex2009 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul si nu o sa ma ai probleme.

| CosteaVlad a răspuns:

Încearcă să dai click dreapta pe My Computer -> Properties -> Advanced, la secţiunea "Startup and recovery" dai click pe "settings", și debifezi căsuța aia unde scrie "Automatically restart". Uneori ţine figura în astfel de situații.
Succes! happy

| adriancl a răspuns:

Daca nu te-a ajutat ce au sp baietii mai jos...vezi ca in meniul boisului trebui sa dezactivezi o chestie de la security.este legata de partea cu pack si asa mai departe...si eu la fel am patit si asa am reparato