| k330sk3a a întrebat:

are un prieten un iphone(nu iphone 4s)42.1.am decis sa-i fac update,si am reusit, dar cand a trebuit sa-l configurez, l-am bagat la calculator(folosind itunes)si zice ca ii trebuie cartla sim.la sfarsit la configurarea kla iphone zice ca serveru de activare ii temporar indisponibil,si sa-l conectez la itunes, si acum nu pot face nimic!
va rog, rasp. repede!

2 răspunsuri:
| andreimo a răspuns:

Atunci trebuie sa instalezi un nou ROM pe iPhone. Daca nu sti procedura du-te la un service GSM si iti v-a explica. Costa in jur de 150 lei