| deyutz95 a întrebat:

Sal.cum pot conecta laptopul la tv? am un cablu vga care intra la laptop si la tv este hdmi.am facut acele setari din control panel sa fie pe duplicate dar tot nu imi apare ninmic pe tv

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Numai asta trebuie sa faci : cupleaza laptop-ul la tv, tv-ul sa fie inchis, apoi pornesti tv-ul si cauti la setari HDMI si dai OK, apoi astepti conexiunea uneori intarzie 10 secunde dar se conecteaza singur nu trebuie sa faci nimic la laptop! Bafta!

| deyutz95 explică:

Nu merge...

| KillaNoFilla a răspuns:

Pe tine te intereseaza conexiunea hdmi(presupun ca ai convertor vga-hdmi).
1- iti setezi leptopul pe second screen only (sau dual screen)
2-Intri in meniu la tv si setezi HDMI(trebuie sa gasesti ceva).