| Sobolan123 a întrebat:

Sal, daca am formatat o partitie cand reinstalam windows-ul si am sters ceva ce am uitat sa trag pe cd, ma pot intoarce cumva la fisieru' ala? ma gandesc ca poate e vorba de un restore point ceva. nu stiu. ajutati-ma, va rog.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

In principiu nu poti, dar sunt cateva programe pe care le poti incerca sa recuperezi acel fisier de pe o partitie formatata:
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download
si
http://www.easeus.com/datarecoverywizard/recover-formatted-partition.htm

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca partitia mai exista, si nu ai introdus date in acea partitie, e posibil sa recuperezi ceva date insa nu e ceva sigur. in plus fisierele ce le recuperezi pot fi corupte. e un proces lent si e nevoie de programe tip ontrack easy recovery, wondershare easy recovery, ashampoo get data back photo, sau ceva similar. depinde ce tip de fisier vrei sa recuperezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai formatat, nu.