| Anne_1755 a întrebat:

Pt. cei care si-au schimbat parola la yahoo messenger.Imi puteti spune cum sa procedez ca sa o schimb si eu? Funda:X

Răspuns Câştigător
| denisa0906 a răspuns:

Intri pe www.yahoo.com in dreapta pagini iti apare sign in. dai click acolo apoi in urmatoarea pagina bagi datele tale vezi u ce iti apare acolo apoi dai din nou sign. deja esti logat. bun. apoi o sa iti apara din nou pagina "home: din yahoo si scrie acolo in dreapta hi "cum te cheamape tine " dai click acolo apoi apesi accountinfo apoi o sa iti ceara parola ta apoi o bagi. bun. apoi iti apare acolo change your password. dai click acolo apoi bagi parola care o ai u prezenta apoi viitoarea care vrei sa o ai si save :) gata

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi uite cum se face:
Intrii pe contul tău de yahoo, şi unde îi scris Hi nume utilizator@yahoo.com(îi sus în stânga lângă logoul de yahoo)acolo dai un clik şi vor apărea nişte opţiuni. Din meniul ce apare vei acount info, după care va trebui să introduci iar parola iar apoi din pagina ce se va deschide alege acolo change my password, apoi din meiul, să zic aşa, ce apare vei introduce larola veche iar dedesubt parola nouă şî confirmi schimbarea.La final vei fi notificat pe mail că parola ta a fost schimbată. Succes şi sper că te-am lămurit cât de cât.

| madalicious a răspuns:

Poti face si asa : intra pe www.yahoomail.com, scrii id-ul +@yahoo.com te loghezi, pui sageata mouse-ului in dreptul numelui si apar niste optiuni, selectezi Account Info si te reloghezi de la aceea pagina apoi apare o alta pagina pe care scrie mai jos : Sign-In and Security
Change password, etc. Selectezi Change password si de acolo pui vechea parola si pui inca de 2 ori noua parola.

| K.Samuel a răspuns:

1. Trebuie sa te loghezi pe http://mail.yahoo.com/ cu username-ul si parola ta (cele folosite pe messenger)

2. Odata ce ai intrat in alege din partea dreapta sus a ecranului "Options"

3. Din lista din stanga alegi "Account information"

4. Ti se va cere sa reintroduci parola dupa care vei fi redirectionat la o pagina pe care vei vedea optiunea "Change your password"

5. Ti se va cere mai intai parola curenta, dupa care va trebui sa introduci de doua ori parola noua.

6. Apasand "Save" finalizezi operatiunea.

| denisa0906 a răspuns:

Mersi :d

| AlinaMarianaIipc a răspuns:

Vad din statisticile de referrer cautari, ca sunt multi care cauta raspunsul la aceasta intrebare (in limba romana), Cum post schimba parola la Yahoo! Messenger?
In primul rand, trebuie sa stiti parola curenta (adica parola buna, asociata ID-ului de yahoo messenger).
Atentie! : parola de Yahoo! Messenger, reprezita de fapt parola contului dumneavoastra de Yahoo! (Yahoo! Mail, Yahoo! 360°, Yahoo! etc. …).
Schimbarea parolei : Yahoo Account () –> in caseta de logare introduceti ID si parola —> ajunsi in pagina "Review My Account Information", aveti undeva sub "Yahoo! ID Card" o optiune de schimbare a parolei. Click pe Change Password –> introduceti parola actuala (Enter your Current Password), dupa care de doua ori noua parola aleasa de dumneavoastra pentru contul de Yahoo!

Parola contului de Yahoo! trebuie sa contina minim sase (6) caractere si ea poate fi formata din combinatii de litere, cifre si caractere speciale, cum ar fi : +,?, * …etc.

| AnaEindragostita a răspuns:

Https://edit.europe.yahoo.com/......forgotroot sau daca nu intri pe yahoo.com te loghezi https://login. yahoo.com/config/login? src=fpctx&. intl=us&. done=http%3A%2F%2Fwww. yahoo.com%2F
scrie in dreapta sus: Hi, X(numele tau)
este o sageata in jos langa numele tau de pe mess cu icoana de la mouse stai pe a cea sageata fara sa ii dai click si iti apare : profile, contacts, account info. dai click pe account info
iti apare please verify your password bagi passwordul si dai sign in
iti apare account info profilul si daca te uiti tu in jos gasesti
Change your password

Update password-reset info

Create a sign-in seal

Manage/Create your OpenID

Manage Apps and Website Connections

Change sign-in settings

Change your security key
dai click pe change your password
funta