| Anonim0091 a întrebat:

Sal TPU, am nevoie de un driver de sunet si nu il am...si nici nu stiu care estraight face imi dati si mie niste sfaturi ca sa gasesc un driver potrivit pentru pc. u meu? mersi mult

Răspuns Câştigător
| adymurynyo a răspuns:

Cel mai simplu este sa urmaresti ce face nenea asta cel mai simplu mod Uite intra pe site ul asta :TousLesDrivers, este capabil să identifice componentele şi dispozitivele de pe computer, după care afișează o listă de drivere compatibile cu hardware-ul tău, tot ce trebuie să faci este să descarci și să instalezi driverele.
Iată, care sunt pașii unei scanări și ce trebuie făcut pentru a actualiza toate / sau anumite drivere. Punctul de plecare este Mes Drivers, și se recomandă folosirea browser-ului Internet Explorer, (funcționează totuși și cu alte browsere) odată deschisă pagina, dați click pe Lancer la detection, după care va trebuie să instalați control-ul Active X. După ce ați instalat controlul Active X, va urma automat scanarea calculatorului în vederea stabilirii uni raport referitor la hardware-ul instalat și la driverele aferente.Scanarea calculatorului nu durează decat 10-15 secunde, iar după aceasta vor fi listate, configurația calculatorului precum și driverele instalate pentru fiecare componentă în parte precum și ultima versiune a acestora, dacă este cazul.Deci, ajunși în acest punct, tot ceea ce trebuie făcut este să dați click pe link-ul de download și să descarcați / instalați, ultimele drivere pentru componentele care necesită acest lucru. Avantaje:– Este – GRATUIT, scanează PC-ul on-line, la final se oferă un link de download.– Nu presupune instalare precum un program, iar scanarea durează doar câteva secunde – Compatibil Windows / Linux.

1 răspuns:
| Lvrkiosif a răspuns:

Trebuie sa ai un CD daca ai luat pc nou... daca nu trebuie sa te uiti pe placa de baza si sa vezi tipul, dai search pe google '' drivere (si tipul placi de baza)''