| Arome a întrebat:

Sal TPU, am o intrebare.
Vreu sa importez un video in windows movie maker, doar ca, cand dau import imi arata cumnse incarca, dupa imi apare o fereasta in care zice asa "the file ....cannot be imported because the codec requred to play the file is not installed on your computer. If you have already tried to downlad and install the codec, closw and restart windows movie maker, and then try to import the file again." Ce sa fac, adica nu stiu ce trerbuie sa instalez, nu inteleg la ce codec se refera.
P.S e prima data cand folosesc acest program.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai spune acolo in mesaj ce-ti lipseste, vrei invitatie speciala?
"sa importez"...asta in ce limba e?

| horia2012 a răspuns:

Descarca de aici si instaleaza:
http://www.free-codecs.com/k_lite_codec_pack_download.htm
Dupa ce l-ai instalat, Restart PC si incerci din nou sa importi fisierul video.