| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU am un telefon mobil sony ericsson v640i si scrie pe ecran SIM inactiv Pls cum fac sal activez Funda + Vot,

2 răspunsuri:
| RwkY a răspuns:

Pai, in primul rand, daca nu gresesc v640i, este model facut pentru Vodafon, EXCLUSIV! Acuma nu mai tin minte exact, incearca sa bagi o cartela de Vodafone sau chiar si alte cartele, daca nu merge, imi pare rau, nu stiu ce sa iti zic.du-te cu el la service.

p.s. verifica daca cumva are pinii care ating cartela prea apasati, si daca e asa, trage usor cu penseta in sus de ei.

| bradysandro a răspuns:

Cumpara alt sim