| AlexrAul456 a întrebat:

Atentie: Asta este o intrebare pentru cei care se pricep bine in laptop-uri si pc-uri! Deci cine nu stie sa nu se bage!

Am citit pe mai multe forum-uri ca placile video (dedicate) nu se pot schimba deoarece sunt lipite de placa de baza.Am citit pe alte forum-uri ca cateva modele de la Acer se poate schimba placa video deoarece ele au slot MXM. Altundeva spunea ca DOAR la laptopurile de gaming se poate schimba placa video (dediata) deoarece acolo tresa faci upgrade mai tot timpul.Am mai auzit ca Alienware face asta de mult timp.Pun intrebarea asta fiindca vreau sa stiu daca s-ar schimba placa video la laptop-ul asta :http://www.emag.ro/......DK9GRBBBM/

Eu pe asta il am si vreau sa stiu daca merge sa schimb placa video cu una mai performanta.Nu de alta sunt nelamurit.Am citit o gramada ca laptop-urile care au slot MXM se poate schimba placa video.Acest laptop are slot MXM?
Si mai exact care modele de Acer se poate schimba placa video.

DAU FUNDA!
p.s :Aici vorbim de PLACA VIDEO DEDICATA!

1 răspuns:
| GeoGeo6566 a răspuns:

Nu cred ca se poate schimba placa video, sau daca da foarte greu