| Maria1189 a întrebat:

De curand mi-am achizitionat un Led Smart Tv si m-am conectat la internet prin Wireless. Problema este ca imi permite sa utilizez Youtube, Google sau alte aplicatii dar nu imi permite sa deschid filmele, nu se incarca absolut deloc. Am accesat niste site-uri online de filme si nu imi permite sa le deschid..Care este problema si ce trebuie sa fac pentru a putea viziona filme folosind internetul direct pe tv. Multumesc si astept indrumarile voastre!

5 răspunsuri:
| CeawlessxD a răspuns:

Încearcă sa-i conectezi cablul de internet. Poate ai banda de wireless prea mica ca sa poată rula filmele.

| 1DeadMemories a răspuns:

Nu suporta tv-ul tau aplicatiile prin care sunt redate filmele.

| RAY a răspuns:

Din pacate nu stiu, ori ai viteza mica, ori trebuie instalat un soft nu stiu

| CeawlessxD a răspuns (pentru 1DeadMemories):

Filmele nu sunt redate de aplicatii. A spus clar ca a accesat site-ri. Si asta o face din browser, nicidecum din aplicatii.

| gelu1970 a răspuns:

Televizoarele nu sunt calculatoare. vin restrictionate in utilizarea internetului. iti reda filmele ce le reduci de pe un dispozitiv usb: stick sau hdd extern de ex. bafta.