| alexxis0712 a întrebat:

Sal TPU.Ieri mi-am luat un Samsung Galaxy Express 2 nou. Avea 21% baterie cand l-am aprins.M-am jucat pe el acasa am intrat prin aplicatii una alta...Am observat ca de la 21 % scadea foarte usor bateria si repede.Zic o fi ceva normal pentru prima utilizare...Bun s-a descarcat de tot si s-a inchis.L-am lasat asa inchis si l-am pus la incarcat tinandu-l vreo 8 ore pentru prima incarcare. Dupa ce l-am scos am intrat putin pe facebook in vreo 15 minute mi s-a dus 4%. Vreau sa spun ca se descarca foarte repede.Ce sa fac? acum are 35 %? se duce imediat bateria? asa este la inceput? nu stiu ce sa fac ajutati-ma

1 răspuns:
| MskDesign a răspuns:

Depinde ce aplicatii folosesti.In primul rand la telefoanele noi nu trebuie sa le tii asa mult la incarcat, ca le strici bateria.Cand au ajuns la 100% le scoti de la incarcat.In al doilea rand, depinde de ce aplicatii folosesti. Facebook-ul, de exemplu, e un mare mancator de energie.