| AlexXxKiiddxD a întrebat:

Sal TPUpuppy dog eyes am nevoie de ajutor! cand incerc sa instalez messul...imi apare o eroare gen NSIS Error Plzz care stie ce sa fac sa mearga?puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Pe langa ce a zis midnight08 eu as zice sa incerci prima data asta:
Imediat dupa ce ai descarcat presupun cu mozilla ca la asta am intalnit si eu eroare copiaza instalerul (kit ul de instalare ) din folderul unde se descarca si pune-l pe desktop sau in alta locatie.
La mine asa a mers asa.
ps: daca merge trebuie sa dai o bere ca am cautat dupa chestia asta vreo 2 ore pe internet si mai erau si in engleza.
Pentru alte sfaturi si trucuri despre calculatoare viziteaza: http://www.tutorialepc.ro

1 răspuns:
| midnight12 a răspuns:

Http://it-area.info
Incearca sa iti cureti intai toate cookie, stored page etc.(tot ce tine de browser cache) Fa-ti update la antivirus, o scanare, ruleaza spyboot S&D.Ruleaza installerul din nou. Daca tot nu merge redenumeste installerul insa lasa-i aceeasi extensie (rename...exe).E posibil in timpul in care copiai kitul de instalare sa-ti fi picat netul si sa nu fie fisierul complet. Daca nu sunt astea motivele treci la urmatorul pas:
Deschide Start-Run scrie in caseta cmd si apasa pe enter.Se deschide o fereastra neagra.Trage installerul de la yahoo in caseta neagra (drag and drop), apasa pe SPACE si scrie in fereastra neagra /NCRC
Apasa din nou pe enter si installerul trebuie sa porneasca.
La alte instalari iti da aceeasi eroare? Daca nu, poate fi kitul de instalare de la mess defect.Incearca sa copii o versiune de pe situl lor oficial.

sper ca te-am ajutat, daca ai intrebari, lasa reply