| f3lyx a întrebat:

Sall.am si eu o problema de 1 saptamana :-? daca pornesc calculatoru si intru pe youtube sa zicem sau ascult muzica in winap mi se da restart. am cautat am gasit e problema cu bsod(blue screen of death) am cautat raspunsuri nu am gasit mai nimic concret..configuratia pcului meu este:
Intel core i3 540 3.06 Ghz
Nvidia Geforce 210 1gb.
2 gb ram

nu e stralucit dar prespun ca nu aici ar fi problema?
lasand de o parte toate astea cand reporneste calculatorul imi da asta:
Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.48
Locale ID: 1033

Additional information about the problem:
BCCode: 116
BCP1: 87CDB008
BCP2: 93497EEE
BCP3: C000009A
BCP4: 00000004
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\060612-22791-01.dmp
C:\Users\user\AppData\Local\Temp\WER-47673-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x04 09

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

Ce sa fac. sunt disperat:(Funda!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

AI putea sa reinstalezi windows-ul, ar fi prima solutie. DAca totusi dupa reisntalare face la fel, ar putea fi o problema de la componente. Pc-ul nu e stralucit, dar nici rau(ma rog, rau -placa video

| MarYan00 a răspuns:

Daca a inceput cu BSOD ...reinstall windows cat mai poti!

o sa mai mearga el 2-3 sapt..cu bsod din cand in cand..pana intr-o zi cand nu mai porneste si te chinui sa cauti DVD boot-abil cu windows, sa instalezi..etc

bft

| f3lyx explică:

Deci nu scap de reinstalarea windowsului sad?