| AndreyBoss2005PCMASTER a întrebat:

Sall! Am urmatorul PC: Intel Celeron J1900, 2GB RAM DDR3, Intel HD Graphics si am Windows 10 pe el.
Daca voi adauga 2x4 GB RAM(8GB) cu cat vor merge mai bine jocurile(cateva fps-uri tot e ceva,am si placa integrata,care i-a RAM),dar cu cat va merge mai bine si pe partea de office(filme, browsing)?

2 răspunsuri:
| gabrilion a răspuns:

N-are treaba memoria RAM, vrei mai multe fps-uri? Schimba placa video si eventual procesorul.

| CPAElites a răspuns:

Asta e placa de baza? : http://cdn-reichelt.de/bilder/web/xxl_ws/E200/ASR_Q1900-ITX_02.png
Are slot-uri PCI-express?