| Rapidistu07 a întrebat:

Sall,am windows 7 si vreau sa pun windows xp dar imi da o eroare crying(. Program compatibility Assistant
This program is blocked due to compatibility issues. Si am facut aia cu disable!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eroarea inseamna ca nu te lasa sa treci la un windwos inferior.trebuie sa stergi complet win 7.bagi cdul in unitate si restartezi.la restartare apesi orice tast vrei pana se aprinde, apesi intr0una pana intra sa booteze din cd/dvd. Apoi cand ajungi, formatezi partitia cu windowsul.Astfel se sterge absolut tot din partita C sau unde a fost instalat windowsul, Abia apoi instalezi in acea partitie curata xp-ul.

12 răspunsuri:
| AlexanderHamilton a răspuns:

Dupa eroarea care ai scirs-o tu aici(foarte improbabil sa o fi copiat corect) calculatorul tau nu e compatibil cu windows xp.

| DeyCj a răspuns:

Trebuie să ai un motiv bun(adică nici unul) să faci prostia asta.Downgrade inutil la o platformă MS scoasă din uz! Normal că primești mesaju ăsla că precis ai dual core şi peste 3 Gb ram şi un hard s-ata ce nu e compatibil cu Xp-ul.Succes

| Rapidistu07 explică (pentru anonim_4396):

Cum sa sterg windows 7 ca nici sal boteze nu ma lasa!

| RAY a răspuns:

Trebuie facute setari in bios, complicat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapidistu07):

Nici la restart nu poti instala windowsul? Tu cand ai vrut sa instalezi ai sters si formatat partitia si apoi ti-a dat eroarea aia? Mi-e sa nu fie hardul dus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapidistu07):

Poate nu e bun xp=ul, poate e pe 64 de biti si tu poti instala doar pe 32.Cauta altul.

| Rapidistu07 explică (pentru RAY):

Asta cred si eu ca altceva nu mai stiu!

| Rapidistu07 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca ie de asta

| RAY a răspuns (pentru Rapidistu07):

Nu ma biosul nu te lasa sa faci asta

| Rapidistu07 explică (pentru RAY):

Pei unde fac setarile?

| RAY a răspuns (pentru Rapidistu07):

De ce nu chemi pe cineva acasa la tine sa-si faca e chiar asa scump?

| Rapidistu07 explică (pentru RAY):

Imi trebuie un CD, si sa fac satarile din bios, daca stiu sa il instalez si singur dc sa mai dau bani!