| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare dc nu merge sa instalez windows xp sp 3 in windows 7 cand dau install windows xp apare program compatibility assistant this program is blocked due to compatibility issues

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Orice sistem se instaleaza prin bootare de pe CD\DVD nu prin fisierul lui de "setup.exe". Te duci in BIOS, setezi ca "prima optiune de bootare sa fie CD\DVD" (first boot device"), pe urma tot acolo in BIOS setezi a doua optiune de bootare HDD (second boot device).
"Save and Exit". Bagi CD-ul, Restart si o sa-ti apara o propzitie "press any key to boot from CD...", apesi orice tasta si incepi instalarea.

| LegaLyze a răspuns:

Horia eu il am calculator salvat nu pe CD cum fac de pe calculator sa il instalez?