| CuloriHD a întrebat:

Sall....azi mi-am instalat windows 7 si din graba am uitat sa sterg patitiile. Acum am 4partitii si nu stiu cum sa le sterg sa am mai mult loc....acum in partitia C am 3.23 GB liberi.(si nu merge sa instalez windows'ul din nou pentru ca nu am suficient spatiu)
Cum as putea sa fac loc liber cam 15-16GB...ca sa pot instala windows'ul din nou

Am sters eu programele nefolositorare care ocupau loc degeaba...am folosit si disk cleanup

Plzz ajutati-ma dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Iti trebuie un program de repartitionare. iti recomand easeus partition master professional http://www.partition-tool.com/professional.htm cu el poti sterge, redimensiona, aloca spatiu liber la alte partitii etc. iti recomand totusi inainte de a face modificari la partitii sa faci un back-up la datele importante.

2 răspunsuri:
| johnyxus a răspuns:

Partition 8 magic e foarte bun