| tavytz a întrebat:

Sall, imi puteti spune si mie care este mai usor de folosit dintre Microsoft Office 07, iWork si Open Ofiice

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Păi depinde de ce ai tu nevoie.Eu îţi recomand open office. org că este gratis, este disponibil şi în limba Română, are un corector de text în română este compatibil cu office-urile de la microsoft şi în plus de asta mai are şi un editor de desene ceva asemănător cu colelul(util dacă ai de ceat o siglă sau un logo de exemplu)
Office-ul de la Microsoft îi mai intuitiv decât open office-ul dar e cam piperat la preţ şi face acelaşi lucru ca şi open office-ul.
iWorck nu l-am folosit deoarece nu sunt utilizator de MAC osX.

4 răspunsuri:
| dulcik a răspuns:

Microsoft office 2007 e cel mai simplu dintre toate.

| Just Kiddin' a răspuns:

Ideea e ca microsoft office 07 e foarte usor de folosit pentru ca usor de inteles... stiu ca open office te ajuta sa deschizi doc facute intr-o versiune posterioara celei instalate pe calculatorul tau... imi pare rau, iWork nu stiu ce ewinking

| foamea a răspuns:

Microsoft Office 07 e simpu...si bunwinking

| mihaelac a răspuns:

Daca vrei sa ai documente de calitate si sa faci prezentari super tari, recomand Office 2007. Ai auzit de programul de upgrade gratuit oferit de Microsoft, daca achizitionezi o licenta de Office 2007 poti downloada gratuit Office 2010, care are niste imbunatatiri trasnet.