| remotevision a întrebat:

am o problema tocmai ce mi-am cumparat un ASUS K55V 8 gb rami si am instalat win 7 32 biti si spre surprinderea mea cand am dat properties pe computer am vazut ca scria :
installed memory 8 GB (3.15 usable) am citit care este problema cu w pe 32 biti sau 64 biti in fine acum nu stiu ce am facut ca nu mai scrie 3.15 usuable acum am 2.17 ma poate lamurii cineva care stie ce am facut? Si daca pot rezolva problema cu w7 64 biti?

3 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Windows pe 32 biti recunoaste doar 3gb ram chiar daca tu ai mai multi
Tu ai 8gb ram, asa ca iti recomand sa instalezi versiunea de 64 biti pentru a'ti recunoaste toti cei 8gb ram

| Tr3eaTxGh3osT a răspuns:

Sincer sa fiu ar trebui sa iti bagi din nou windows7 pe 64 bitihappy poate nu sa instalat bine windosu

| remotevision explică:

Multumesc pentru raspunsuri dar stiti cumva de ce acum imi apare usuable 2.17 din 8 si inainte aveam 3.15 din 8 ce am facut?