| phantom2k a întrebat:

am un LG GT540 mod android si nu stiu cum sa bag jocuri pe el am incercat sa copii jocuri pentru mobil dar cand le-am pus pe card de pe pc nu imi apareau pe telefon si dupa aceea m-am gandit ca doar jocurile android merg dar am intrat pe mai multe site si pe fiecare imi zice sa instalez mod android......si mai multe de ex ca acest joc de mai jos:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.outfit 7.talkingpierrefree va rog ajutatiuma cum sa imi pun jocuri pe tel!

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

1.androidul suporta doar jocuri care sunt facute special pentru android.acestea au la final extensia apk. spre exemplu:angry birds. apk.
2.in meniul androidului exista o aplicatie care se numeste magazin play sau android market.de acolo poti descarca sute sau mii de jocuri, unele intre ele free.
3.pe google cauta aplicatii pentru android
4.in functie de ce versiune de android ai, nu toate jocurile sunt compatibile.erifica compatibilitatea lor.