| codrutz0000 a întrebat:

As Vrea Sa imi cumpar o placa video de la Emag este 249 de lei, Nu ft scumpa, ma rog Deci UIte cum e :
Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT 430, 1024MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E
Si As vrea Sa stiu Daca merge pe Calculatorul meu ( Daca e compatibila Si daca e bunicica)?
Calculatorul meu (In mare, E cam Slabut): Intel(R)Celerom(R)Cpu E3300 2.50ghz @ (CPUs),~2. 50ghz
Placa video :256mb
Current Display Monitor: 1366x768(30bit)(60GHz)
Windows7 Ultimate-32bit
Memory Ram:2Ghz
FUNDAAbig grinDD

Răspuns Câştigător
| Ichim_Tavi_1987 a răspuns:

Unitatea de masura pentru memoria RAM este MB sau GB, dar sa zicem ca poate te-ai grabit si ai scris gresit. Placa video nu este asa stralucita, avand in vedere ca deja sunt pe piata placi vide GDDR5, iar asta data de tine este GDDR3, dar pentru PC-ul tau pare suficient de buna.

7 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Nu se rezuma neaparat totul la placa video. Procesorul are si ea un rol foarte important in rularea jocurilor.

| IulianP a răspuns:

Mai pui 50 RON si cumperi un GT 630 GDDR5: http://bit.ly/RVVb7o

| codrutz0000 explică (pentru Ichim_Tavi_1987):

E Mai buna asta? CA Daca e o iau pe asta, Dar mie mi-e frica sa nu fie cumva necompatibila, Si sa nu dau banii degeaba.

| JustCosmin a răspuns (pentru codrutz0000):

Ca "asta" care? Ca nu vad niciun link.

| SpecialistIT a răspuns:

Cam in acelasi buget ai o placa cu MULT mai buna: http://www.mediadot.ro/......24mb-gddr5

Cumpara de la Mediadot, au preturi mai mici decat eMag.

| buzucan a răspuns:

Http://recomandare.info/placa-video-sfaturi-de-achizitie.html cred ca aici o sa aflii ceea ce doresti, mai ales daca doresti o palca video buna

| Ichim_Tavi_1987 a răspuns:

Dupa mine mai bone iti iei Asus nVIDIA geforce gt 620 de pe pcgarage