| FlorynFlOo a întrebat:

azi am facut o prostie. Am umblat prin spate la unitate si am scos cateva fire.dar le-am pus la loc.No bun. si cand am intrat pe pc dupa ce am umblat jos nu imi mai mergea sunetul la boxe. Prin casti se auzea... Acolo jos la desktop la iconita de sunet nu imi mai aparea sunetul la boxe doar de la unitate. Dupa am umblat acolo si am dat disable la sunetul de la unitate.Si acum nu mai merge nici ala. Imi apare iconita cu un x pe ea.Si cand dau click pe ea zice ca problema nu a fost rezolvata.Mentionez ca am reinstalat windowsul si nu am mai reinstalat placa de sunet.Si mentionez ca boxele sunt aprinse si daca umblu joc se aude sunetul de la ele. doar ca nu mi se rezolva problema din PC.Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa se fi ars boxele sau sa fie din cauza driverelor deoarece cablurile le-am bagat bine jos. Ofer funda celui mai bun răspuns!

1 răspuns:
| iMwrr a răspuns:

Salut, am patit si eu la fel, scoate placa de sunet din pc si freaca bine cu o carpa uscata si curata pe contactele care fac legatura cu placa de baza.Tot freaca vreo 20 secunde rapid.Bag-o in pc si scoateo iar, repeta asta de vreo 2 ori.
Bafta happy