| DaniTDCI a întrebat:

cum activez intetnetul la windows xp,la network connections nu gasesc nimic,nici la devixe managegent nu hasesc nimic, funda

4 răspunsuri:
| coco4782 a răspuns:

N-ai driverul instalat, "ethernet lan driver". Ii dai tu de cap pe net

| HardToKill a răspuns:

N-ai driverul instalat, "ethernet lan driver". Ii dai tu de cap pe net

Bula
| Bula a răspuns:

1. Verifica daca ai mufa de internet in calculator si cate sunt. Daca ai mai multe, e posibil sa fie conectat cablul in alta mufa decat cea activa.
2. Daca ai o singura mufa UTP (de internet), verifica in BIOS daca network este activat.
3. Verifica in Device manager daca ai instalat vreun driver pentru internet, respectiv daca nu are vreun semn (!,?, X) inaintea lui.
4. Daca cele d-inainte (1-3) sunt in regula, da un click-dreapta pe spatiul din Network Connections, alege new connection si completeaza campurile necesare ce corespund conexiunii tale.

| Bandit288 a răspuns:

Descarca si instaleaza 3DP Net.