| anonim_4396 a întrebat:

Am reinstalat windows'ul si in Network Connections nu imi apare nimic.Nici la System-device manager nu imi apare network adapters...Stie cineva solutia?
Am instalat Windows 7, iar eu nu gasesc drivere pentru placa mea de baza ASUS P5LD2-X/GBL decat pentru windows XP si Vista sad
Chiar am nevoie de ajutor! Multumesc

6 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Driverele de la vista sunt compatibile cu 7...

| Domino2018 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Asa credeam si eu dar cand incepe instalarea driverului vista imi da eroare sad... poate s-a ars placa de retea ....nu-mi apare in device manager

| DaciiLiberi a răspuns:

Placa de retea pare a fi problema

| Domino2018 a răspuns (pentru DaciiLiberi):

Daca totusi este arsa placa de retea, cum pot alege una compatibila, de exemplu :http://www.emag.ro/......WV02BBBM/, credeti ca este buna pentru PC MEU

| Gabitzu246 a răspuns (pentru Domino2018):

Nu te grabi sa iei alta placa video, problema poate fi alta, da-mi mai multe detalii, niste poze poate, nu stiu ce sa iti spun asa merg pe ghicite, incearca totusi:
sa reformatezi pc-ul cu alt cd de windows 7, daca nu merge incerca sa scoti bateria aceea mica de la placa de baza sa astepti 30 de secunde si sa o bagi inapoi.

Nu prea are cum sa se arda placa de retea dintr-o data, si tocmai chiar atunci cand ai reformatat pc-ulbig grin,