| adrian280 a întrebat:

dc imi da eror cand vreau sa instalez windows pe pc am pus eu windowsu pe dvd asa cu nero 7 sa fi gresit eu ceva

1 start nero smart smart
2 selectam sus dvd
3 intram in meniul backup
4 dam pe brun image to disc
5 navigam pe pc si selectam imaginea iso apoi dam open
6 ne uitam sa vedem daca e bifat write selectam viteza eu am pus de x4
7 apoi brun
atat eu credeam ca am facut totul bine dvd este bootabil dar nu merge sa il instalez de eroare nu stiu de ce

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Daca ai descarcat imaginea de pe net, descarca asta si verific-o sa vezi daca e bootabila.(poate nu ai sters).
http://www.poweriso.com/
Deschizi imaginea cu el si daca e bootabila, o sa scrie in fereastra programului, stanga jos, "bootable image", daca nu "nonbootable image".
Cu acelasi program poti face DVD-ul.
Viteza 4 a fost prea mica, foloseste 8...16, preferabil 12.

| pbsolver a răspuns:

Hei am descoperit o tasta noua pe tastatura e ca cifra noua dar e mai mica,,,,,,, ia uite,,,,,,,,,,,,,,

| pbsolver a răspuns:

La ce o folosi oare,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,