| Gabi7zu a întrebat:

de cateva zile am instalat windows 7 ultimate SP1. Ma cam bate ce-i drept insa cea mai mare problema pe care o am este ca nu vrea sa se conecteze la internet. Am fibra-optica si trebuie sa-i fac conexiune de aia scarboasa (PPPoE) insa chestia e ca dupa ce o fac merge dar daca dau restart la pc sau il inchid trebuie sa o fac iar pentru ca numai functioneaza. Prob asta n-am intampinat-o pana acum pe XP si nu am nici cea mai vaga idee ce sa fac pentru ca nu cunosc asa bine SO. Please help!
Imi cer scuze pentru cazul in care intrebarea mea nu a fost postata unde trebuie...

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Refa legatura urmand instructiunile de aici: http://www.netaccess.ro/files/creare_conexiune_pppoe_in_windows_7.pdf.
Uneori se poate intampla ca Windowsul sa nu retina setarile. Atunci trebuie aruncat CD-ul si luat alt Windows.

2 răspunsuri:
| Gabi7zu explică:

Stiam asta. de fapt fac conexiuni din astea de 3 zile si nimic. Verisoara mea are windows-ul tot de mine instalat imediat dupa ce l-am instalat la mine cu acelasi DVD... la ea a mers din prima conexiunea la mine cred ca am incercat de peste 100 ori cel putin si nimic.crying((((

| Gabi7zu explică:

Am incercat asta de la inceput si nimic. I-am instalat verisoarei mele windows-ul imediat dupa ce l-am facut la mine iar la ea a mers din prima conexiunea. Eu am facut-o de peste 100 de ori si nimic. Merge iar daca sting pc-ul si il aprind iar trebuie sa o fac de la capat.crying((