| xXxFeelOKxXx a întrebat:

Stiu ca e o intrebare prosteasca dar... ce este un front-panel? Va rog sa nu dati de pe wikipedia ca am citit si eu si nu am inteles nimic. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Locul unde sunt mufe de conectare pe fata computerului. Pot fi mufe audio, USB, cititoare de carduri, etc. Mai simplu: partea din fata a computerului.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- Panoul din fata la orice echipament, dipozitiv...care are montat pe el
orice fel de indicatoare si reglaje.
(front panel: televizor, amplificator, calculator, dvd, aparat de masura...)

| xXxFeelOKxXx explică:

Ms la toti in special la Salontanul.