| flavyusR a întrebat:

Vreau sa mai cumpar un hard disk, ca sa am doua.Eu vreau sa instalez windows 8 pe amandoua, dar folosesc odata doar un hard si cand se strica windowsu de pe un hard bag mufele in celalat hard, si sa folosesc windowsu de pe el.Merge ce vreau sa fac, funda.

2 răspunsuri:
| DiacuPaul a răspuns:

In primul rand ceea ce vrei sa faci este o mare prostie happy Puneti un singur windows 8, pe un hard si celalalt lasa-l pentru jocuri, filme, muzica si astea, un hard care nu trebuie formatat unde sa ai mereu fisierele tale. si pe celalalt hard sa ai doar windows-ul si programele din pc. Asa se face treaba! Eventual, daca vrei doua sisteme de operare, iti pui windows 8 si un linux, dar pe aceeasi partitie, insa trebuie hard de macar 1 terra ca sa nu ai treaba.
Ps: Ceea ce vrei tu, e posibil, dar e inutil.

| flavyusR explică:

Pai cand se stica windowsu schimb hardu si am celalat windows, eu vreau ca fiecare hard sa aiba doua partiti si sa nu aibe treaba unul cu altul.