| anonim_4396 a întrebat:

Sallut TPU am descarcat un video de pe youtube, format mp4.

Vreau sa ii schimb extensia in.avi, iar dupa nu mai pot vedea clipul. Daca dau clik dreapta >> proprietes >> detalis, la titlu, capacitate etc nu apare nimic.

AJUTORRRR! Ma poate ajuta cinevaa?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Iti trebuie un convertor video. Daca e fisier mic, clipul il poti face avi chiar online, fara sa instalezi softuri in sistem. Daca are multi mb (sau chiar gb), doar un convertor video instalat te poate ajuta. Schimbarea extensiei din mp4 in avi nu modifica formatul video. E nevoie de o aplicatie care sa faca asta si sa ruleze corespunzator.

3 răspunsuri:
| Daniel4You a răspuns (pentru dannyel86):

Ai putea sa-mi dai un link de unde pot descarca programul, pentru ca eu am descarcat, dar are virusi

| Daniel4You a răspuns (pentru dannyel86):

De ce aplicatie este nevoie?

| dannyel86 a răspuns (pentru Daniel4You):

Total Video Converter
Monavi Video Converter
Magic Video Converter
WinAvi Video Converter

Nu stiu care e free, dar primul sigur are nevoie de licenta.
Pe filehippo gasesti si alte conversoare video gratuite. Trebuie sa ai grija sa instalezi doar aplicatia principala, unele dintre ele avand incluse si softuri pentru toolbars, browser sau internet, care contin insa si virusi.