| tr3ig a întrebat:

Salu, vad ca nu este o categorie pentru ceea ce am eu nevoie dar sper sa gasesc raspunsul aici! cine ma poate ajuta cu un un Allplan care sa si mearga, am luat mai multe versiuni dar nu le dau de ca, am schimbat si sistemul de operare si tot la fel face figuri! multumesc anticipat pentru ajutor

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Registreza-te aici:
http://campus.allplan.com/en.html
si obtine o licenta pentru studenti.
Vei putea descarca si folosi mai multe versiuni, ai si forum etc.

ATENTIE la cerintele sistemului!
Programele CAD au nevoie de resurse serioase (atat procesor, puternic - preferabil I7 - cat si memorie RAM mare - peste 8Gb si placa video - mai mare de 2Gb).

Daca resursele sunt slabe, pot cauza diferite probleme de functionare sau viteza mica!

| tr3ig explică (pentru Bula):

Multumesc! de resurse nu am treaba ca mai am si un autocad academic 2014 si imi merge super, pentru ce fac eu! ideea este ca vreau un allplan cracuit, nu student! pentru ca ala ma limiteaza la multe lucruri importante! plus ca am si win 10. multumesc pentru ajutor oricum!