| DenimM a întrebat:

Saluatre TPU!
Am o banda de leduri albastre( dinalea care se pun la tir, masini, se cumpara la m), pot pune cateva pe bicicleta si sa le leg la dinam ca sa se aprinda?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca afli cu cat se alimenteaza un led si daca sunt puse in serie sau paralel. La masina ele trebuie sa reziste la 12 volti si amperi cate vor ele. La bicicleta nu ai de cat 6 volti si amperaj slab. Unele sunt si de 12 volti dar mai rar. Nu stiu ce ai tu.