| AlexDaBeast a întrebat:

Aceste componente sunt compatibile? Vreau acest pc pentru gaming atat cat si filmat si facut poate livestream!
PLACA VIDEO:GTX960 oc windforce 2x 2gb ddr5 128bit
PROCESOR:AMD FX-6350
RAM:Corsair vengeance blue 8gb ddr3 1866mhz cl9 dual channel kit
PLACA DE BAZA: Asrock 970m-pro3 sau Gigabyte ga-990xa-ud3-r5 (prima e de gaming)
SURSA: Sirtec-high-power element-smart-750w
CARCASA: Thermaltake versa-n21
HDD:western-digital blue-500gb-sata-iii-5400-rpm-64mb

Răspuns Câştigător
| Ayy123 a răspuns:

Da sunt compatibile.Atentie daca vrei sa faci livestream si la viteza internetului deoarece afecteaza claritatea. Daca iti permite bugetul un Fx 8300(8350) Si poti inlocui gtxu cu r9 380 daca tot ai procesor amd fx.In 9 din 10 Jocuri r9 380 bate gtx.Nu te lua la toste benchmark urile de pe internet, multi youtuberi fac reclama firmei Nvidia.Psbig grinepinde de jocuri, presupun cs go, acum este mai popular.

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Care este bugetul tau maxim?

| CPAElites a răspuns:

Ce buget ai?
O alta configuratie mult mai puternica. : www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1403923/

| AlexDaBeast explică (pentru Ayy123):

Ma gandeam sa iau nVIDIA pentru ca pot filma cu shadowplay care iti scade doar cateva fps uri in timp ce filmezi fata de obs.