| Musca88 a întrebat:

Salut, acum o luna si cateva zile am luat un laptop de la altex, fiind magazin mare nu credeam ca pot sa iau teapa. Am observat ca laptopul nu are placa video promisa pe site mx330, in schimb are placa video integrata Intel uhd graphics. Pot returna produsul acum pe baza garantiei? Sau mi-au dat teapa si gata.

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai suna-i si lamureste treaba. Daca are alte spec normal ca poti sa il dai inapoi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar stai putin, cum ai verificat ca nu are acea placa specificata? Pentru ca vorbim aici de o placa video dedicata. Ai incercat sa sefaci laptopul sau te-ai uitat la specificatii sa vezi ca nu o are? In general cei de la altex nu distribuie produse asa... care sa nu fie conform standardului.

| Musca88 explică (pentru DoarBogdan):

Am cautat in System la control panel, eu asta am observat ca nu are cand jucam minecraft am apasat F3 si imi zicea Intel UHD graphics unde scrie detaliile la grafica, procesorul imi apare, i5 10000 sau cum e, asa apare si in system, doar procesorul.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Eu zic sa te uiti mai bine si dupa sa ii contactezi pentru ca latpopul tau are si placa integrata si placa dedicată. Daca nu are placa de dedicată, atunci poti sa ii contactezi.

| Musca88 explică (pentru AlexElektro1987):

Am verificat inca odata, de data asta din advanced display settings si scrie Intel UHD graphics, cred ca o sa-i sun sa rezolv ca pe site mai era un laptop ca asta dar cu 2 milioane mai ieftin si ala ziceau ca nu are graphics card

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Musca88):

Pai da, dar asta pentru ca ruleaza pe placa video integrata. Cel mai bine este sa cauti driverul pentru placa video dedicata respectiva. Descarca Nvidia Experience. Apoi dupa ce instalezi asta, la un click dreapta pe desktop ar trebui sa iti apara optinea de NVIDIA.

| flixbuster a răspuns:

Placile video nu le vezi din joc, le vezi din Device Manager.