| Grof_Paul_2001 a întrebat:

Salut, acum recent am cumpărat un router TP Link 450mbps pe care l-am configurat, i-am pus o parola, l-am redenumit etc., dar am o problema:routerul nu are acces la internet și nu știu cauza. Mi-am descarcat o aplicație prin care am pus parola și etc, dar nu știu care ar fi motivul pentru care nu se poate face conexiune la internet. Daca m-ar ajuta cineva as fi chiar recunoscător

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Te-ai logat cu datele de la furnizorul de internet prin router?

| Grof_Paul_2001 explică (pentru Wr3nch):

Datele fiind numele de utilizator și parola? M am logat cu datele scrise pe router ca sa accesez aplicația

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Grof_Paul_2001):

Da, si in aplicatie trebuia sa iti pui nume/parola pentru a te conecta prin PPPOE la net. Asta presupunind ca ai net de la RDS.

| Grof_Paul_2001 explică (pentru GabiDumitrescu):

Aaa, deci trebuie selectat PPOE ul. Nu știam care trebuie selectat. Mulțumesc mult, o sa incerc acum

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Grof_Paul_2001):

Daca ai net de la RDS, ai userul si parola in contract. Ce router ai EXACT si ce abonament de la RDS? Sa testezi dupa ce se conecteaza daca iti merge cum trebuie IPv6. Si eu am un TP-Link si a trebuit sa pun păe el OpenWRT ca sa mearga cum trebuie... dar a meritat!