| AnonymusY a întrebat:

Am o problema ce ma duce la nebunie!
Totul a inceput...
Am cumparat un router Linksys E900, a mers bine foarte mult timp...
Cand l-am primit mi s-a spus ca a fost deja configurat si mergea foarte bine.
Pana ieri, ca eu si niste prieteni sa jucam Call of Duty 4 a trebuit sa downloadez Gameranger.
Si a mers!
Pana ieri mai spre seara, nu am mai putut sa joc multiplayer pentru ca nu stiu ce port din router nu era pornit. Am umblat am intrat am facut tot felul de chestii. In final ultima solutie a fost sa folosesc programul routerului care nu era instalat pe laptop. Am bagat CD-ul in el si atunci a pierdut de tot conexiunea la internet!
Imi vede conexiunea dar nu se poate conecta la ea, motivul:
problem with wireless adapter or acces point.
Acum nu stiu ce sa mai fac.
NOTE-CAlculatorul e conectat cu cablul la router si merge perfect (internetul)
Mai e un laptop in casa(nu al meu) care se poate conecta la router.
Nu stiu daca ma puteti ajuta dar daca puteti v-as multumi din toata inima mea!

1 răspuns:
| andrei690 a răspuns:

A trebuit sa downloadezi gameranger ca sa poti juca jocul? Daca as fi in situatia ta as dezinstala gameranger si jocul as curata registri windowsului si laptopul de virusi apoi as incerca sa configurez reteaua. daca alte computere se conecteaza frumos la router inseamna ca e o problema cu laptopul tau. este posibil sa aiba ceva si la partea de hard din cauza ca l ai solicitat prea tare cu jocul. De obicei la mine cand procesorul se incinge foarte rau nu mai merge internetul