| BlackBriliant a întrebat:

Am 2 interbari:
1) Care procesor e mai bun: ryzen R5 1600 sau ryzen 3 2200g?
2) Care placa video e mai buna:Sapphire R9 270 Dual-X sau 1050ti msi aero? Multumesc

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

1. https://cpu.userbenchmark.com/......9vsm441832
2. https://gpu.userbenchmark.com/......3649vs3149
Concluzie, R5 1600 si 1050Ti-ul cam sterg pe jos cu celelalte.

| frafafafaf a răspuns:

Cu siguranta 1050TI ca toate placile Saphire au probleme cu temperaturile si sunt direct fripteoza

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru frafafafaf):

Hai sa nu batem cimpii de-acum cu mituri de genul Intel e pentru aplicatii si AMD pentru jocuri...

| Simpatic a răspuns:

AMD Ryzen 5 1600 este mai performant decat ryzen 3 2200g
Dintre R9 270 x si 1050 ti (am gasit 1050 ti facuta de nVIDIA nu de msi) pare ca 1050 ti e mai performanta

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

1. Ryzen R5
2. 1050ti (in general)

| JicaContra a răspuns (pentru Simpatic):

Https://www.emag.ro/placi_video/c?ref=bc
in stanga la brand scrie nVIDIA
nici un rezultat

eu NU am auzit niciodata Nvidia sa produca o placa video, ci doar cip-uri, dar daca tu ai gasit, te rog mult sa postezi un link, MORRRR de curiozitate, serios!

| Simpatic a răspuns (pentru JicaContra):

Da, la cipuri m-am referit! ai dreptate