| downloadjocurionline a întrebat:

Salut, Am 9800GT și cand dau sa vad ce placa video e arata ca e 9800GT dar acolo la Dac type scrie ca e integrated RAMDAC, dar placa mea video este dedicata are si cooler pe ea si alea integrate nu are cooler de ce imi zice așa? Fundă+Vot Urgent

3 răspunsuri:
| tirel a răspuns:

Nu te lua dupa DxDiag, ca sa vezi detalii despre placa ta, foloseste gpu-z, e free:https://www.techpowerup.com/downloads/SysInfo/GPU-Z/.

| Frank51 a răspuns:

RAMDAC-ul este doar un convertor, asa scrie la toate placile, poate sa fie si gtx 980, performantele le vezi in anumite programe, gen gpu-z, sau anumite benchmarkuri.

| K0sti a răspuns:

laughing Pai ce, 9800GT nu are voie sa aiba integrated RAMDAC...of of, mai, mai...