| henry14 a întrebat:

Buna vreau sa-mi cumpar o placa video pe care sa o folosesc mai mult pentru jocuri calculatorul meu este
Celeron(R) d cpu 3. 20ghz 512 ram ddr2, actuala placa video NVIDIA geforce turbocache 6200, 256mb, dac type integrated RAMDAC
Am un buget de 400 de lei, vreau o placa buna pe care sa rulez gta 4 fifa 2012

5 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Fifa 2011-2012 nu vei putea juca deoarece ai procesor single-core iar acele jocuri solicita dual + 1gb-2gb ram deci eu zic sa nu mai cumperi o placa video ci sa iti faci un sistem nou
placa de baza+ ram+ procesor+placa video cel putin

| henry14 explică (pentru AlinKun):

Am mai adaugat 2 gb ram am uitat sa spun

| AlinKun a răspuns (pentru henry14):

Cu fifa 12 tot o sa fie probleme din cauza procesorului si a placi video
iar o placa video noua depinde mult de puterea procesorului
+ ca daca ai slotul video agp pretul explodeaza, dar cred ca e pci-xpress ca sa fi sigur cauta-ti placa de baza pe net si verifica

| henry14 explică:

Am uitat sa mentionez am cumparat 2 gb ram

| Statik a răspuns:

Eu am NVIDIA GeForce 8400 GS DAC Type : Integated RAMDAC 512.0 MB, si ambele jocuri imi merg staswinking Are Accelerator3D AGP Texture si Direct Draw Acclerator... O recomand!