| RazvanRusu a întrebat:

Am acasa un laptop Sony Vaio PCG-71312L si are display-ul spart. Pana acum il foloseam conectandu-ma la un monitor extern prin vga. A inceput sa meafga tot mai greu si am decis sa ii intalez windows-ul dar neavând ecran nu puteam sa il instalez de pe monitorul extern pentru ca avesta merge doar cand intra in windows. Am introdus hdd-ul din laptop intr-un pc doar pentru a instala windows-ul. Totul a fost perfect, instalarea a decurs bine. Acum cum am trecut la laptop iar, cu windows-ul "proaspăt", nu mai functioneaza monitorul extern. Intra in power saving mode si nu afișează nimic, e negru.

Ce pot sa fac pentru a folosi iar laptop-ul?
V-as ramane recunoscator.

4 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Daca ai o plasma tv si are hdmi incearca cu un cablu HDMI leagale intre ele si vezi ca ar trebui sa functioneze

| RazvanRusu explică (pentru BostanDaniel1974):

Am incercat si la fel, imi spune ca TV-ul nu e conectat la nimic

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Daca ecranul la laptop nu se deschide de loc nu pot sa te ajut pentru ca trebuie sa intri la gestiunea dispozitivului iar cum la tine nu lumineaza nimic nu stiu ce sa zic incearca cu un prieten sal legi la alt calculator casa poti sa-i faci comenzile de imagine

| RazvanRusu explică (pentru BostanDaniel1974):

Se aprinde ecranul la laptop dar e doar luminat. Nu se poate intelege nimic, e plin de dungi verticale si orizontale.