| AlexFlorin3 a întrebat:

Am achizitionat recent un boiler pe gaz Ferroli Zefiro C11 D dar am o problema la el.
Nu se aprinde flacara de veghe si apa vine rece. (Tin sa precizez ca e racordat la butelie)
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La acel boiler nu poate umbla nimeni, deci nu-ti explica nimeni care-i problema. El este insotit de o garantie pe care este scris un numar de telefon sau o adresa de e-mail la care sa-i contactezi. Sunt singurii autorizati sa ti-l repare altfel pierzi garantia si poate face bum.

| cyberalex a răspuns:

Nu are flacarsa de veghe, se aprinde cand dai drumul la apa.
Posibile cauze:
- baterie
- calitatea gazului (utilizeaza butelie originala cu butan, nu GPL, nu va functiona).
- presiunea gazului.