| AlexBoy88 a întrebat:

Salut, am cumparat acum o saptamana o licenta RETAIL de windows 8.1 si am instalat licenta pe laptopul meu si acuma vreau sa mut licenta pe calculatorul meu. Am citit ca este posibil sa faci mutarea dar trebuie sa sterg cumva licenta de pe laptop ca sa pot muta pe calculator.
Cum dezinstalez de pe laptop licenta ca sa o pot instala pe PC?
Stiam ca licenta RETAIL se poate muta dar sa nu fie instalata pe 2 PC-uri in acelasi timp e adevarat?
Va rog ajutati-ma va dau funda!

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Da, aia e definiţia Retail. Parcă tot eu ţi-am răspuns când ai întrebat. Du-te în Command Prompt şi scrie comanda asta: slmgr.vbs -upk Enter şi gata. Licenţa e dezactivată. Instalezi după pe ce PC vrei tu.

2 răspunsuri:
| AlexBoy88 explică (pentru Gizăz):

In sfarsit multumesc mult!

| AlexBoy88 explică (pentru Gizăz):

Ma am instalat windows-ul pe calculator dupa ce am scris comanda pe laptop si mi-a zis ca a fost dezactivata dar pe calculator imi zice ca licenta este activa pe un alt PC de ce?
P.S Nu am sters si windows-ul de pe laptop doar am dezactivat.
Ce pot face?