| Ciprian_Iordache_1996 a întrebat:

Am cumparat de curand un laptop Asus x550j si nu am reusit sa instalez winowsul. Ma puteti ajuta si pe mine cu aceasta problema?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce se intampla cand introduci DVD-ul cu Windowsul in unitate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te intreb si eu la fel ca Salontanul, cum ai procedat? Ce se intampla? laptopul avea instalat vreun sistem de operare in el. Windwos sau Linux? Daca nu are niciun sistem de operare instalat va trebui sa formatezi hard Disk-ul sa faci o partitie sau mai multe si sa instalezi intr-o partitie.

| DryIce a răspuns:

1.) Fa dvd botabil cu windows 2. ) baga dvd in unitate si da restart 3.) inainte sa porneasca pc intra in bios cu f2 sau f8 sau vezi tu cum numa intra 4. ) la boot section pune dvd boot pe pozitia unu si hard pozitia doua, e posibil sa trebuiasca mai multe de facut in bios da vezi daca merge asa. 5.) daca boteaza de pe cd iti zice sa apesi orice tasta sa inceapa, tu apasa ceva 6. ) a inceput instalarea si aici urmeaza intructiunile. Va trebui sa stergi toate partitiile si sa faci partitii noi + formaturi 7.) alege prima partitie cca 150gb si pune windows pe ea, de obicei prima e c: 8. ) in cca 30/60 min e gata si deschide windows, iar acu trebuie sa instalezi drivere si programe 9. ) deschide o sampanie 10.) refa punctu 9.