| alexfanmetin2 a întrebat:

Salut.Am cumparat in vara nu mai stiu in ce luna exact un calculator cu windows 10.Deoarece l-am lumparat nu mi s-a spus nici un produc key, nimica.Nu exista vreo posibilitate sa imi aflu produc keyul?
Daca stiti ce pot face incercati sa fiti mai expliciti.
Dau fundita la fetita.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa aiuriti. Orice Windows are o cheie (Key). Instaleaza softul asta: http://www.tenforums.com/software-apps/2577-showkey.html#post160472
Vezi o sageata galbena si scrie: Download: ShowKeyPlus

Bula
| Bula a răspuns:

Windows 10 nu mai foloseste product key. Evidenta licentelor se face pe baza datelor tehnice (numerele de serie) a componentelor calculatorului. Astfel vor sa evite ca o licenta sa fie instalata pe un numar mai mare de calculatoare decat cea pentru care a fost platita.
Un comunicat anterior MS a oferit utilizarea a win 10 gratuita pana aprilie 2018, dupa care va fi contra cost. E posibil ca exemplarele piratate sa fie blocate dupa acea.