| krityk a întrebat:

Salut, am cumparat recent o camera de bord Xiaomi Yi, pe culoare gri. Problema este ca atunci cand selectez sa filmeze in 1080p 60fps se blocheaza si trebuie resetata. In toate celelalte rezolutii functioneaza perfect, dar in 1080p 60fps se blocheaza mereu cum selectez optiunea. Problema nu cred ca este de la card, pentru ca face la fel si cu cardul introdus si fara. Daca a mai intampinat cineva problema asta la modelul asta de camera si a rezolvat, rog sa imi spuna, multumesc frumos.

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://www.yitechnology.com/yi-smart-dash-camera-firmware cel mai probabil are legatura cu firmware-ul, da-i un update.

Bula
| Bula a răspuns:

Filmeaza cu 1080p 30fps.
Viteza de scriere la 60fps probabil este prea mare cu cartela de memorie pe care o ai, iar aparatul nu reuseste sa scrie fisierul filmului suficient de repede si memoria de lucru se blocheaza.

| sierra1 a răspuns:

Din review-uri văd că la alții merge - deduc că aparatul tău are o problemă. De trimis la garanție pentru depanare/inlocuire

| Carasin a răspuns:

Poate nu e capabilă

| Carasin a răspuns:

Poate ai o țeapă sau ceva?