| Ana_Călin_1990 a întrebat:

Am cumpărat un card de memorie Kingston de 16 GB pe care l-am inserat în tabletă. Când vreau să descarc jocuri sau aplicaţii îmi spune că memoria este plina. Am umblat la setari si nimic. Ma poate ajuta cineva? Multumesc!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Arthiom a răspuns (pentru MariusDogaru):

Inserat nu e sinonim cu lipit in nici un caz, inserat inseamna introdus, sau "bagat in ceva" daca nu esti in stare sa deduci singur.

| Arthiom a răspuns (pentru MariusDogaru):

Degeaba ai luat tu cardul ala de 16 gb, deoarece tableta, sau smartphone-ul, aproape indiferent de model sau firma instaleaza orice joc sau aplicatie in memoria interna, nu pe cardul sd, deci memoria ta interna este plina. Iti recomand sa muti tot din memoria interna (videoclipuri, imagini si muzica) pe cardul de 16 gb. Dupa nu o sa mai ai probleme.

| AKARA0 a răspuns:

Bai fetito pai daca tu iti descarci un joc ala automat ti se duce pe memoria interna a tabletei, si in nici un caz cardul ala n-o sa-ti mareasca memoria interna, ala e facut ca sa-ti bagi fisiere pe el