| Antonio_Antohi_1973 a întrebat:

Am decis ca laptop-ul meu are nevoie de un reset. Acum am Windows 10.

Ce sa fac? Sa instalez windows 8.1(original, cu care a fost cumparat) sau sa resetez Windows-u asta?
Folosit pentru internet, gaming si office.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Antonio_Antohi_1973 explică (pentru ramon2473):

Inca ceva. Daca resetez cu "remove everything" sa imi stearga tot, o sa afecteze alte partitii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Antonio_Antohi_1973):

Toate fișierele personale vor fi șterse, iar setările vor fi resetate. Toate aplicațiile pe care le-ați instalat vor fi eliminate. Numai aplicațiile pentru care a venit cu PC-ul va fi reinstalat. Cam asa spune Microsoft in legatura cu remove everything. Dacă aveți partiții sau hard disc-uri multiple, trebuie să alegeți să resetați "Only the driver there windows is installed" sau "All drives". Iti dai seama singur de asta.